İşitsel Bilinç Kodlama Hakkında

İŞİTSEL
Sık Sorulan Sorular

İşitsel Bilinç Kodlama Hakkında

İşitsel Bilinç kodlama cihazı, nelere ve nasıl faydalı olur?

Yanlış bilinen inanç, algı ve alışkanlıkların değişmesini neden olur. Duygusal ve ruhsal açlığın giderilmesine neden olan kodlamalar vardır. Beslenme ve hareket dengesini zihinde dengelenmesini öğretir. Dış ses ve dış etkenlerden etkilenmeyi önler ve özgüveni güçlendirir. Kilo kaybına, bedensel hareketliliğe ve hareketli yaşam istikametine Odaklar. Motivasyon sağlayarak kilo verme sürecinin devamlılığını sağlar. Subliminal mesajlar; bilinçaltının tetiklenerek eyleme geçmesine neden olur Telkin içerikleri; yanlış bilinen bilgilerin değişmesine, uzantısındaki davranışların değişmesine neden olur.

Cihazdaki içerikler, kişinin kilo almasına neden olan eski inanç ve duyguların farkındalığının kazanılmasına, istem dışı yüzleşerek etkisizleşmesine neden olur. Duygusal ve ruhsal açlığın giderilmesine ve bedenin ihtiyacı olan miktarda beslenme inancının güçlenmesine neden olur. Öğün ve gıdalar hakkındaki inançları nötr eder. Hareket ve egzersiz hakkındaki inançları olumla inanca dönüştürerek kişinin günlük yaşamında daha çok istem dışı enerji tüketmesine neden olur. Zayıflama sürecinde çevreden ve bilinçaltından gelen yıkıcı iç seslerden etkilenmeyi önler ve isteklendirmeyi artırır. Kilo kaybına neden olacak hareketliliğe ve hareketli yaşam istikametine odaklar. Motivasyon sağlayarak kilo verme sürecinin devamlılığını sağlar. Müziğin altında bulunan Subliminal mesajlar, bilinçaltındaki dirençlerin kırılmasına ve tetiklenerek eyleme geçilmesine neden olur.

Telkinler hastalıklarıma zararı olur mu?

Tam tersine psikosomatik bir hastalığınız varsa, bunun azalmasına yâda tamamen yok olmasına neden olabilir. Önceki danışanlarımızdan, tansiyon, şeker, alerji, migren, panik atak vb durumlarından kendiliğinden iyileştiklerini geri bildirim olarak sık aldığımız mesajlardır.

Telkinlerin hamilelik sürecinde yan etkisi olur mu? Çocuk emziriyorum zararı olur mu?

Olmaz, tam tersine içinde bulunan müzikler ve telkinler bebek için faydalıdır. Annenin olumlu duygu durumuna üretmesine sebep olduğu için, anne yapıcı hormon salgılar bu çocuk için çok daha sağlıklı bir durumdur. Emzirme esnasında sütün yapısı bile olumlu değişime uğrar. Bilim adamları hamilelere ve ameliyatta olanlara klasik müzik dinletirler, buradaki durumda aynı durumdur.

Bilinç kodlamayla nasıl zayıflanıyorkulaklıkla bu iş nasıl oluyor?

Kulaklığın kendisinde bir mucize yoktur, hocanın 15 senelik kilolular ve istediği beden ölçülerinde olan insanlarla çalışmalarındaki tecrübesi sonucunda hazırladığı telkin sizin inançların değişmesine neden olur. Cihazın bir özeliği yoktur, piyasalarda satılan mp3 ses cihazıdır. Bazıları cihazdan gelen frekansların beyni değiştireceğini yada iyileştireceğine inanırlar, frekans yağan bir cihaz değildir, üstelik beyindeki bilgiyi frekanslar değiştiremez, içeriğindeki telkinler sizin düşüncenizin değişmesine neden olacaktır.

Subiliminal seslerde dalgalar mı var? Herhangi bir zararı olur mu? Subliminal mesajlar ne işe yarayacaktır?

Subliminal sesler birer dalga değildir, bilinçaltının duyduğu düşük seviyede seslerdir. Çok yüksek sesler zarar verebilir ama subliminal sesler asla zarar vermez. Subliminal mesajlar kişinin hiçbir şekilde bilgilerinin ikna yâda değişime neden olmaz, sadece harekete geçilmesine ve tetiklenmesine neden olur.

Hiç zamanım yok, cihazı nasıl kullanacağım, dinlemeye zamanım yok.

Öncelikle zaman hakkındaki algını değiştirilmesini eğitim ve dinletilerde sağlıyoruz. Dinletileri dinledikçe, bedene olan değer ve algın değişecek ve istem dışı zaman ayırmaya başlayacaksın. Herkesin zaman ayırama yetisi ve olasılığı vardır, yeter ki sen bedenin değerini ve önemini bilinçaltı bazında algıladıktan sonra bedenine zaman ayırıyor olacaksın. Telkinler buna sana sağlayacaktır. Bu konuda sesli kitap ve telkinlerimiz var. Bunun için ekstra zaman ayırmana gerek yok, başka şeylerle meşgul iken dinleyebilirsin, ev işleri yaparken, araba kullanırken, iş yerinde çalışırken, dinlenirken, bahçede çalışırken, yürüyüş yaparken dinleyerek inançların değişmesine neden olabilirisin. Ayrıca haftada bir gün online eğitimine istediğiniz mekanda ve zamanda da eğitim almanız mümkündür, kilo vermek için başlangıçta zaman ayırmanız gerekmez. Eğitim materyallerini dinledikten sonra siz istem dışı kendiniz bedeninize zaman ayırmaya neden olacaktır. Eğitim materyalleri bedeninizin ve zamanınız hakkındaki algınızı değiştirerek zaman ayırmanızı istem dışı yapmanıza neden olacaktır.

Faydasını görmek için dinletileri kaç gün dinlenmelidir?

Toplamda 90 gün dinlenilmesinde fayda vardır, her dinlenildiğinde farklı şeyler öğrenmeye ve anlamaya başlanacaktır. Her 30 günde 3-5 gün ara verilmesi önemlidir, bilgilerin bilinçaltında oturması, dinlenmesi, güçlenmesi içindir. Sonrasında tekrardan devam edilmelidir.  Sonrasında 3 ay ara verildikten sonra aynı sene 60 gün daha tekrardan dinlenilmesi, bir sonraki senede 6 ayda bir 30 gün dinlenilmesinde çok fayda vardır. Elbette istenildiğinde ömür boyu dinlene bilinir.

Telkinlerin zararlı olur mu?

Hayır, her koşullarda dinleyebilirsiniz, hamilelik, hastalık durumlarında bile.  Tam tersine telkinler sizin öfkenizi, kavganızı, stresinizi, üzüntülerinizi sonlandırmaya yöneliktir. Televizyonda bir telkin makinasıdır, orada haberleri seyrettiğinizde hastalıklarınız artar. Gıda reklamları seyrettiğinizde yemek tüketim miktarınız artar. Çeşitli telkin anbean hayatımızda her alanında maruz kalmaktayız.

Telkinleri üç ay sonrasında da dinleyebilir miyiz?

Ömür boyu dinleyebilirsiniz, hatta stres, gerginlik, endişe, kaygı, yalnızlık korkusu, özlem, kafa karışıklığı, huzursuzluk, mutsuzluk gibi yıkıcı duygularda dinlenilmesi o duyguların değişmesine sebep olur.

Telkinleri bir iki gün dinlemezsem sorun olur mu? Aksatırsam, ne yapmam lazım?

Sorun olmaz ama uzun süre dinlemediğinizde etkisi azalmaya başlar,  dinlenilmeyen her gün sayısını bir sonraki sürece ekleyerek devam edebilirisiniz. Kilo verdikten sonrada zaman zaman dinleyebilirsin.

Her telkin terapisini saatinde mi dinlemem gerekiyor?

Hayır, her terapileri farklı zamanlarda da dinleyebilirsiniz, uygun olursa kullanma kılavuzunda yazıldığı zaman dilimlerinde dinleyiniz.  Fakat uyamazsanız, müsait olduğunuz her saat diliminde telkinleri dinleyebilirsiniz. Eğitimin zamanı yoktur ama en faydalı öğrenme dilimi sabah saatleridir.

Bilinç kodlama cihazının, içinde dört farklı telkin terapisinin etkileri nelerdir?

Farkındalık; Geçmişe yönelik kilo almamıza neden olan, vermemize engel olan tüm deneyimlerin, inançları ve öğretilerin bize farkındalığını kazandırır. Odaklanma ve Motivasyon;  Güne motivasyonumuz yüksek biçimde başlamamıza sağlar. Ve içinde bulunduğumuz düşünce dağınıklığından kurtararak, doğru ve yanlış düşünceleri ayırt etmemizi, bu sayede çözümü doğru odak istikametinde odaklanmamıza sebep olur. İmajinasyon;  Gelecekte olmak istediğimiz bedeni zihnimizde, modellememizi ve canlandırarak hedeflememizi sağlar. Süreç içinde zihnimizde istediğiniz ölçüdeki beden görüntüsünün canlı kalarak güçlenmesini ve bedenimizin zihnimizdeki görüntüye dönüşmesine sebep olur. Subliminal Kodlama; Normal kulağımızla duyamadığımız ama bilinçaltının duyduğu ses ve içeriktir. İçeriğinde bilgi bedenimizin ihtiyacı kadar beslenmemize sağlar ve hareket etmeye yönelik komut vererek istem dışı harekete yöneltir.

Birden fazla kişi kullanabilir mi? Çocuklarımın dinlemesinde sakınca var mı?

Evet, tüm aile kullanabilir, hiçbir sakıncası yoktur, tam tersine olumlu katkısı olacaktır.

İnstagram Sayfamız

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

Youtube Kanalımız