Nöro Zayıflama Hakkında

NÖROZAYIFLAMA
Sık Sorulan Sorular

Nöro Zayıflama Hakkında

Nöro Zayıflama Nedir?

Deniz Egece metodu, bilinçteki bilginin değişmesiyle beden şekli ve sağlığının değişmesin neden olan bir metottur. Dünyada her hangi bir kişi bilinçli ya da bilinçsiz olarak zayıflığının devamını sağlamışsa, inançlarınızdaki yanlış bilgileri değiştirerek başarmıştır. Dünyadaki zayıflığın devamını sağlayan kişilerin düşünce ve inançlarını nasıl değiştirdiğini anlatan bir metottur.

Diğer tüm zayıflama metotlarında olan; diyet, çaylar, otlar, spor, ameliyat, ilaç ve takviye haplarının hiç birini önermiyor ve uygulamıyoruz. Sorunun temeli olan inanılan bilgilerin değişimini nasıl uygulanacağını eğiterek öğretiyoruz. Çalışmalarımız Nörobilim dalını yani beynin işlevsel yapısını dikkate alarak gerçek ve kalıcı çözümler üretir. Diğer yaklaşımlar geçici çözümler sunar, çünkü hiç biri inançların değişmesine neden olmaz.

Nöro Zayıflama; sadece kilo verdirerek zayıflatmaz. Eş zamanlı kilo alınmasına neden olan inançları etkisizleştirerek, ömür boyu istenilen bedende dengede kalınacağının bilgilerin nasıl inanca dönüştürüldüğünü öğretir.
Beden ile zihni barıştıran, yanlış alışkanlıkları ve inançları değiştiren, özgüveni artıran, iradeyi güçlendiren, odaklanma ve motivasyonu sağlayan, geçmişi affederek öfke, korku ve bahaneleri etkisizleştirir. Gıda, beslenme, öğün, hareket, hareketsizlik, egzersiz, beden, kilo, beden hakkındaki inanılan fakat kilo alımına neden olan inançların ve uzantısındaki alışkanlıkların değiştirmesine neden olan bir metottur.

Nöro Zayıflama ile diğer yöntemleri ile arasındaki fark nelerdir? 

100 sene önce Dünyamızda 50 Milyon şişman vardı, çözüm olarak diyet geliştirildi ve bugün 3 Milyar insan dünya genelinde şişman ve obezdir. Geliştirilen tüm metotlar kalıcı bir çözüm üretememiş olmasından dolayı ortaya çıkan bir metottur. Diğer metotlar insan biyolojisini dışarıdan etki ederek değişmesine neden olmaya çalışan metotlardır.

Nöro zayıflama bedenin biyolojisini içeriden yani bilinçteki bilginin değişmesiyle bedenin değişmesin neden olan bir metottur. Dünyada her hangi bir kişi bilinçli ya da bilinçsiz olarak zayıflığının devamını sağlamışsa, inandığınız yanlış bilgileri değiştirerek başarmıştır. Dünyadaki zayıflığın devamını sağlayan kişilerin düşünce ve inançlarını nasıl değiştirdiğini anlatan bir metottur.

Diğer metotlar diyet, otlar, spor, ameliyat ve haplar önerir. Biz bunların hiç birini önermiyoruz. Sorunun temeli olan inançlarınızdaki yapı ve bilgilerin değişimini anlatıyor ve öğretiyoruz. Çalışmalarımız Nörobilim dikkate alarak gerçek ve kalıcı çözümler üzerinedir. Diğerleri maalesef geçici çözümlerdir, çünkü hiç biri yanlış bilinen inançların değişmesine neden olacak içerikler içermez. Metodumuz sadece zayıflatmıyor, yanlış bilinen bilgilerin nasıl değiştirileceğinin eğitimi vererek, kişiye kilo aldıran inançları etkisizleştirerek, istediği bedendeki inançların nasıl olması gerektiğini öğretiyor.

Beden ile zihni barıştırıyor, yanlış bilinen inaçları değiştiriyor, özgüveni artırıyor, odaklıyor, öfke ve kini bitiriyor, geçmişi affettiriyor, gıda, beslenme, öğün, hareket, hareketsizlik, egzersiz, beden, kilo, beden gibi inançlar hakkındaki bilgilerin değişimine neden oluyor. Doğru bilinen ama yanıltıcı inançlarla yüzleşerek etkisizleştiriyor.

Nöro Zayıflamayı ilk defa duyuyorum, nasıl güvenebilirim?

Deniz Egece Metodu, 20 sene önce ilk tohumları Nörobilim Uzmanı Deniz Egece tarafından atılmış ve her geçen gün gelişerek Dünyada yayılan bir metottur. Deniz Egece metodunun içerikleri 7 yabancı dille çevrilmiş ve toplamda 50 farklı ülkede rağbet görmektedir. İngilizce, Rusça, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Azerice, Felemenkçe ve Türkçe dillerinde her gecen gün daha fazla kitlelere ulaşılarak yaygınlaşmaktadır.

Kilo sorunu sağlıkla değil neden nöro bilimle Çözülür?

Dünyada Zayıflama konusunun sağlık sektörünün çözüm üreteceğini düşünmesinden dolayı, uzun yıllar çözümlenmemiştir. Oysaki şişmanlık bir sağlık sorunu değil, alışkanlıkların neden olduğu bir sorundur. Elbette obezlik sağlık sorununa neden olabilir ama kişi sağlıklıysa ve sadece fazla kiloları varsa bu davranış ve alışkanlık problemidir.

Yanlış davranış ve alışkanlıklar bir hastalık değildir, kişinin yanlış inançlardan kaynaklanan bir durumdur. Alışkanlık ve davranışlar kişinin inançlarının uzantısıdır,  inançlar yeni bilgilerle değişir, bilgiler de sadece eğitimle değişir.

Nöro zayıflama eğitimleri, kişinin doğru olduğuna inandığı ama kilo almasına neden olan yanıltıcı bilgileri inanç sisteminde değişmesine neden olan çözümler sunar, dolayısıyla sağlıkla değil eğitimle çözüleceğini savunur.

Metot bende ne tür etki edecek ve ne tür bir fayda sağlayacak?

Bedendeki sonuçlar, kişilerin günlük davranışlarının uzun süre aynı olması sonucu şekillenir. Fazla kiloya neden olan davranışların uzun süre tekrar edilmesi şişmanlamasına, istediği bedene neden olacak davranışlara uzun süre tekrar ettirmesi istenilen beden hedefine ulaşmaya neden olur. Metot davranış, inanç ve alışkanlıkların değişmesine ve uzantısında bedenin değişmesine neden olur.

Nöro Zayıflama ile sonuç alamazsak ne olacak?

Bir insan bir şeyi öğrenmek için çaba sarf ederse o işi öğrenmiş olur.  Sonuç almamak bizimle alakalı değil sizin eğitime değer vermemenizle alakalı bir durumdur, sonuç almazsanız diye bir şey yoktur, mutlaka öğrenmeye kendinize izin verdiğinizde ve eğitim için emek harcadığınızda mutlak sonuca ulaşırsınız. Her eğitim mutlak sonuçlar ortaya çıkartır, bilinç alanındaki değişimler, bedenimizde ve yaşamımızda değişimlere neden olur.

Nöro Zayıflama ile gerçekten zayıflayanlar var mı?

On beş senedir araştırma yapan, bu konuda kitapları, CD’ler, binlerce seminer ve kamp yapan ve televizyon programlarında ve yazılı basında yer alan bir insanın elbette zayıflayanları var. Aksi takdirde, zayıflama ürünleri gibi bir sene modası olur bir sonraki sene bir daha ismi duyulmazdı. Hocamızın çalışmaları bilimsel çalışmalardır, her hangi bir zayıflama ürünleri ile kıyaslanamaz. 7 sene durmadan ardı ardına eğitim kamplar yapan, 15 senedir adı duyulan ve her geçen gün yabancı dillerde eserleri çevrilerek dünyaya yayılan bu çalışmalar gerçek olmasa, bunlar mümkün olur muydu?

Eskisi gibi yiyecek miyim, beslenmemde değişiklik olmayacak mı?

Hatta eskisinden daha fazla çeşitle besleniyor olacaksınız, yeme çeşidiniz değişmeyecek, her şeyi yiyebilmeye devam edeceksiniz. Fakat öğün algınız değişecek, her yenileni (tatlı, çorba, salata, yoğurt… vb)  beyniniz bir yiyecek olarak algılayacak. İstem dışı miktarda azalma olacak, bu azalma bedenin ihtiyacı ve çeşidi seviyesine inecek. Üstelik hareket ve egzersiz isteğin artacak, harekete olan algılar değişecek, bedene olan değer ve sevgi artacak.

Nöro Zayıflamayla verdiğim kiloları tekrardan geri alarmıyım?

Beden ve bilinçteki bilgiler sabit olmadığı için ömür boyu kilo alma ile karşı karşıyasınız. Fakat telkinler sık dinlenildiğinde inancınız güçlenecek. İnançlar güçlendiğinde kilo alma riski yoktur. Örneğin bir Müslüman domuz eti yedirebilir misiniz? Hayır, çünkü inancı güçlüdür. Beslenme ve hareket hakkındaki doğru inançlar oluştuğunda risk ortadan kalkar.

Başka metotlarla tekrardan kilo alıyorum, bu metotla tekrardan geri alırsam ne olacak?

Kiloyu almanızın nedeni, bilinçaltınızdaki girdi ve çıktı arasındaki dengesizliğin kaynaklanır. Bu dengesizlik her türlü psikolojik etken ve inanç sisteminin değişmesiyle ortay çıkar. Gelir ve gider dengesi bozulmadığı sürece kilo alımı olmaz. Bu metotta bilinçaltındaki bu girdi ve çıktı dengesi nasıl dengeleneceği öğretilmektedir.

İnstagram Sayfamız

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

Youtube Kanalımız